Czy jest możliwe zajście w ciążę jeśli prezerwatywa jest zakładana dopiero po rozpoczęciu stosunku?

Czy jest możliwość, żebym zaszła w ciążę, gdy podczas stosunku przez parę minut nie zabezpieczamy się, a potem partner zakłada prezerwatywę? Dodam jeszcze, że zwykle mam regularny okres, jednak w poprzednim miesiącu spóźnił się 3 dni, a w tym jeszcze się spóźnia.

Tak, istnieje ryzyko ciąży i w tym przypadku jest ono wcale nie małe. Stosunek przerywany, czy zakładanie prezerwatywy już po penetracji nie są skutecznymi metodami antykoncepcji, gdyż ich skuteczność jest niewielka. Proszę przedyskutować z ginekologiem bezpieczne i wygodne metody antykoncepcji.
tak zawsze istnieje ryzyko i jest dosyć duże.
tak jest to możliwe
Tak.
Ryzyko jest pośrednie, należy liczyć się iż dojdzie do zapłodnienia.
Jest dosyć wysokie ryzyko
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi