Czy jest możliwa ciąża, jeżeli od ostatniego stosunku kobieta przeszła już 2 miesiączki?

16 kwietnia miałem stosunek z dziewczyną, która miała wtedy dni niepłodne. Miesiączka zaczynała się jej 22 kwietnia, od tamtej pory miała 2 okresy, które się nie spóźniały i były takie, jak każdy poprzedni. Boję się, bo ona pisała mi dziś, że źle się czuje, ma wymioty i czuje, że jest w ciąży, ale jedynie mogło się dostać trochę preelakulajtu.

Jeśli od stosunku upłynęło dwa miesiące i w międzyczasie wystąpiły dwa regularne krwawienia miesiączkowe to ryzyko ciąży jest bardzo małe. Jeśli jednak wątpliwości nadal pozostają to najlepszym sposobem jest wykonanie testu ciążowego lub badania beta-hcg z krwi z racji jego wyższej czułości.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi