Czy jest możliwa ciąża, jeżeli od ostatniego stosunku kobieta przeszła już 2 miesiączki?

16 kwietnia miałem stosunek z dziewczyną, która miała wtedy dni niepłodne. Miesiączka zaczynała się jej 22 kwietnia, od tamtej pory miała 2 okresy, które się nie spóźniały i były takie, jak każdy poprzedni. Boję się, bo ona pisała mi dziś, że źle się czuje, ma wymioty i czuje, że jest w ciąży, ale jedynie mogło się dostać trochę preelakulajtu.

Jeśli od stosunku upłynęło dwa miesiące i w międzyczasie wystąpiły dwa regularne krwawienia miesiączkowe to ryzyko ciąży jest bardzo małe. Jeśli jednak wątpliwości nadal pozostają to najlepszym sposobem jest wykonanie testu ciążowego lub badania beta-hcg z krwi z racji jego wyższej czułości.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi