Czy jajnik w zroście z tylną ścianą macicy może dawać jakieś objawy?

Niedawno byłam na wizycie u ginekologa próbując zacząć diagnostykę w stronę endometriozy (mam historię rodzinną tej choroby). Lekarka po wykonaniu USG powiedziała, że prawdopodobnie mam adenomiozę i lewy jajnik jest w zroście z tylną ścianą macicy. Jednakże nie była skłonna dać więcej wyjaśnień twierdząc, że nawet jeśli mam endometriozę leczy się ją tabletkami antykoncepcyjnymi, które i tak biorę. Ale nawet przy braniu tabletek mam duże krwawienia i towarzyszące bóle. Czy warto zasiągnąć drugiej opinii czy rzeczywiście nie ma żadnych innych perspektyw? Również chciałabym się dowiedzieć co oznacza, że jajnik jest w zroście z tylną ścianą macicy? Czy to może powodować jakieś objawy?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi