Czy jajnik w zroście z tylną ścianą macicy może dawać jakieś objawy?

Niedawno byłam na wizycie u ginekologa próbując zacząć diagnostykę w stronę endometriozy (mam historię rodzinną tej choroby). Lekarka po wykonaniu USG powiedziała, że prawdopodobnie mam adenomiozę i lewy jajnik jest w zroście z tylną ścianą macicy. Jednakże nie była skłonna dać więcej wyjaśnień twierdząc, że nawet jeśli mam endometriozę leczy się ją tabletkami antykoncepcyjnymi, które i tak biorę. Ale nawet przy braniu tabletek mam duże krwawienia i towarzyszące bóle. Czy warto zasiągnąć drugiej opinii czy rzeczywiście nie ma żadnych innych perspektyw? Również chciałabym się dowiedzieć co oznacza, że jajnik jest w zroście z tylną ścianą macicy? Czy to może powodować jakieś objawy?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi