Czy istnieje ryzyko ciąży? Wylało się trochę nasienia na moje wargi sromowe

Wczoraj razem z chłopakiem odbywaliśmy stosunek analny, on miał wytrysk w środku. Kiedy wyciągał członka, wylało się trochę spermy na pościel i trochę na moje wargi sromowe. Chcąc się dokładnie wytrzeć, spojrzałam w lustro i zobaczyłam dużą kroplę spermy na moich wargach w miejscu gdzie głębiej jest wejście do pochwy (była ona powierzchownie). Wycierając się dalej mokrymi chusteczkami ja wytarłam (najprawdopodobniej, bo gdy potem spojrzałam już jej nie było). Dodam ze według kalendarzyka było to 2/3 dni przed owulacja, a więc dni płodne. Czy istnieje ryzyko ciąży? Czy skoro to dni płodne to sperma mogła wpłynąć między wargi, a później pójść dalej? Ja chyba zaraz oszaleje, bo sama nie wiem co o tym myśleć. W internecie różne rzeczy piszą..
Istnieje ryzyko nieplanowanej ciąży. Można w tej sytuacji zastosować antykoncepcję awaryjną.
Jest niewielkie ryzyko zajścia przez Panią w ciążę. Proszę rozważyć zwrócenie się do lekarza z prośbą o receptę na awaryjną tabletkę antykoncepcyjną.
Antykoncepcja awaryjna powinna Panią uspokoić.
ryzyko istnieje
Dzień dobry,
Tak, ryzyko istnieje, choć może być niewielkie. Warto zastosować antykoncepcję postkoitalną i rozważyć inną, pewniejszą niż dotychczasowa metodę antykoncepcji w kolejnych cyklach.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi