Czy infekcja intymna utrudnia zajście w ciążę?

Staram się z partnerem o dziecko i teraz kiedy mam dni płodne dopadła nas infekcja intymna. Czy to nam zaburzy zajście w ciążę?
Przede wszystkim infekcja intymna jest przeciwwskazaniem do współżycia. Należy ją wyleczyć i próbę zajścia w ciążę podjąć w kolejnym cyklu.
Najpierw należy wyleczyć infekcję, nieleczona może doprowadzić do poważnych powikłań. Współżycie w tym czasie nie powinno mieć miejsca.
Nie zaleca się współżycia w trakcie infekcji układu moczowo-płciowego.
nie zaburza zajscia w ciąże
Najpierw należy się wyleczyć a następnie dopiero starać o dziecko.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi