Czy duszności, kołatanie serca, drżenie rąk to mogą być objawy nerwicy?

Od 3 tygodni mam kołatanie serca, drżenie rąk, pobudzenie, duszności. Zrobiłem echo serca, prześwietlenie płuc, morfologię krwi i badania tarczycy, wszystko jest w porządku. W czym szukać problemów? Czy może to być nerwica?

Nerwica może dawać szereg objawów, wśród nich również te wymienione przez Pana. Tym niemniej warto byłoby poszerzyć diagnostykę jeszcze o badania laboratoryjne określające poziom glukozy, elektrolitów, badaniami pomocniczymi mogą być również ekg spoczynkowe i Holter ekg. O tych kolejnych krokach diagnostycznych można zdecydować po zebraniu z Panem szczegółowego wywiadu lekarskiego i zbadaniu Pana.
Tak, może to być nerwica. Wskazana konsultacja psychiatryczna.
Wskazane wykonanie badania Holtera, uzupełnienie mikroelementów. Proszę pomyśleć-dlaczego od 3 tygodni? Coś się wydarzyło? Wskazana rozmowa z psychologiem.
Tak, mogą być to objawy psychosomatyczne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi