Czy duszności, kołatanie serca, drżenie rąk to mogą być objawy nerwicy?

Od 3 tygodni mam kołatanie serca, drżenie rąk, pobudzenie, duszności. Zrobiłem echo serca, prześwietlenie płuc, morfologię krwi i badania tarczycy, wszystko jest w porządku. W czym szukać problemów? Czy może to być nerwica?

Nerwica może dawać szereg objawów, wśród nich również te wymienione przez Pana. Tym niemniej warto byłoby poszerzyć diagnostykę jeszcze o badania laboratoryjne określające poziom glukozy, elektrolitów, badaniami pomocniczymi mogą być również ekg spoczynkowe i Holter ekg. O tych kolejnych krokach diagnostycznych można zdecydować po zebraniu z Panem szczegółowego wywiadu lekarskiego i zbadaniu Pana.
Tak, może to być nerwica. Wskazana konsultacja psychiatryczna.
Wskazane wykonanie badania Holtera, uzupełnienie mikroelementów. Proszę pomyśleć-dlaczego od 3 tygodni? Coś się wydarzyło? Wskazana rozmowa z psychologiem.
Tak, mogą być to objawy psychosomatyczne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi