Czy ciągły ból żołądka może oznaczać wrzody?

Mój mąż ma 45 lat, od 2 miesięcy męczy się codziennie z mocnym bólem żołądka. 2 lata temu też miał takie bóle, ale teść powiedział, że mogą to być wrzody i żeby codziennie na czczo pił kieliszek spirytusu. Po 2 tygodniach ból ustąpił. Teraz jest to samo, ale twierdzi, że ból jest inny niż wcześniej. Męczy się w nocy, bo nie może spać, pracuje fizycznie na budowie, a o wizycie u lekarza nie ma mowy, bo się tego boi. Co może mu dolegać? Nie wymiotuje, nie ma biegunek. Tylko burczy mu w brzuchu i bardzo go boli. Mąż jest odporny na ból, ale widzę, że ten go przerasta.

Konieczna wizyta u lekarza w celu poszerzenia wywiadu medycznego, przeprowadzenia badania fizykalnego, a następnie zlecenia właściwych badań (np.endoskopia, usg j.brzusznej).
Proszę koniecznie się zwrócić do lekarza w celu zebrania szerszego wywiadu i dalszej diagnostyki
Należy wykonać badania laboratoryjne, endoskopowe, radiologiczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi