Czy ciągły ból żołądka może oznaczać wrzody?

Mój mąż ma 45 lat, od 2 miesięcy męczy się codziennie z mocnym bólem żołądka. 2 lata temu też miał takie bóle, ale teść powiedział, że mogą to być wrzody i żeby codziennie na czczo pił kieliszek spirytusu. Po 2 tygodniach ból ustąpił. Teraz jest to samo, ale twierdzi, że ból jest inny niż wcześniej. Męczy się w nocy, bo nie może spać, pracuje fizycznie na budowie, a o wizycie u lekarza nie ma mowy, bo się tego boi. Co może mu dolegać? Nie wymiotuje, nie ma biegunek. Tylko burczy mu w brzuchu i bardzo go boli. Mąż jest odporny na ból, ale widzę, że ten go przerasta.

Konieczna wizyta u lekarza w celu poszerzenia wywiadu medycznego, przeprowadzenia badania fizykalnego, a następnie zlecenia właściwych badań (np.endoskopia, usg j.brzusznej).
Proszę koniecznie się zwrócić do lekarza w celu zebrania szerszego wywiadu i dalszej diagnostyki
Należy wykonać badania laboratoryjne, endoskopowe, radiologiczne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi