2022-02-14

Czy ciągłe zaczerwienienie policzków może być skutkiem diety?

Mam 20 lat. Mój problem to nieustannie zaczerwienione policzki. Leczyłem się przeciwtrądzikowo - problem policzków lekko ustępował, ale praktycznie nie znikał. Skóra natychmiast robi się czerwona przy kontakcie ze słońcem. Problem dotyczy tylko policzków, występuje zawsze w tym samym miejscu. Przeczytałem w internecie, że zaczerwienienie w tym miejscu to skutek diety. Co należałoby wyeliminować z diety?

W przypadku zaczerwienienia policzków, nie zawsze dieta jest przyczyną. Przyczyną może być wiele czynników, takich jak stres, choroby skóry, alergie, choroby autoimmunologiczne lub reakcje na kosmetyki.

Jeśli podejrzewasz, że dieta jest przyczyną Twojego problemu, warto spróbować wyeliminować z diety potencjalne alergeny pokarmowe, takie jak orzechy, soję, gluten, nabiał czy jaja. Możesz również spróbować zmniejszyć spożycie pikantnych potraw i alkoholu, które mogą powodować zaczerwienienie skóry.

Warto również zwrócić uwagę na skład kosmetyków, które używasz, i wybrać produkty o delikatnym działaniu, bez silnych substancji drażniących skórę. Dodatkowo, warto skonsultować się z dermatologiem/alergologiem, który może pomóc w zdiagnozowaniu przyczyny i zalecić odpowiednie leczenie.

W kwestii eliminacji produktów z diety najlepiej skontaktować się z dietetykiem.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Internista w Dąbrowie Górniczej Trądzik w Dąbrowie Górniczej Trądzik w Warszawie Internista w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Trądzik w Katowicach Internista w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5058
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z