Czy ciągłe bóle mięśni i pojawiające się siniaki mogą być skutkiem zapalenia mięśni?

Od kilku miesięcy odczuwam ciągłe bóle mięśni zarówno nóg jak i rąk. Czasami ból jest odczuwalny bardziej lub mniej. Przy dotyku mięśnie są bardzo tkliwe, szczególnie po wewnętrznej stronie ud i łydek. Na środku lewego uda w tym samym miejscu odczuwam również co jakiś czas kłujący ból. Przy ćwiczeniach fitness czuję, że mięśnie są słabe i ciężej mi się ćwiczy. Nie jest to wynik zakwasów, bo bóle czułam też wtedy, kiedy nie ćwiczyłam. Do tego nogi są bardzo podatne na siniaki. Małe uderzenie czy masaż nóg masażerem z wypustkami powodują siniaki. Często również takie małe siniaki pojawiają mi się same wraz z widocznymi pękniętymi naczynkami. Czy te bóle mogą wskazywać na zapalenie mięśni? Jakie badania najlepiej zrobić przy takich dolegliwościach?

Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną do lek. rodz./internisty, aby lekarz po zbadaniu Pani i uzupełnieniu wywiadu med. mógł zlecić niezbędne badania diagnostyczne.
Konieczne są badania krwi np. CK-MB i inne. Proszę rozważyć wizytę celem omówienia szczegółów.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Gliwicach Internista w Bielsku-Białej Ortopeda w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z