Czy brak węchu i smaku wskazuje tylko na koronawirusa czy może być objawem czegoś innego?

Dzień dobry, czy brak węchu i smaku, może być tylko objawem koronawirusa? Czy mogło mi przewiać zatoki podczas mycia okien w sobotę? Nie mam kataru, ale mam uczucie lekko zatkanego nosa i słyszę jakbym mówiła przez nos, od dwóch dni czuje ociężałą głowę i zanim zaczęłam brać leki przeciwbólowe to odczuwałam ból i pulsowanie głowy w okolicach czoła. Dodatkowo straciłam węch i smak, bardzo się boję ,że może być to objaw koronawirusa mimo, iż staram się bardzo przestrzegać zasad higieny. Nie mam gorączki, ani żadnych innych objawów, bardzo się boję, że węch i smak mi nigdy nie wrócą, dodatkowo niektórzy straszą ,że mogę mieć guza mózgu i to może być powodem moich objawów, dodatkowo się tym nakręcam i niepokoje, bardzo proszę o pomoc.
Zapraszam na wizytę. COVID19 rozpoznaje się po wykonaniu testów diagnostycznych, na które skierowanie wydaje lekarz rodzinny.
Utrata węchu i smaku jest na tyle charakterystyczna ze w dobie covidu w przypadku cech infekcji dróbv oddechowych w piejrwszej kolejności myślimy o covidzie. Przed pandemią nie pamiętam ani jednego pacjenta który zgłaszałby utratę węchu i smaku.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi