Czy brak węchu i smaku wskazuje tylko na koronawirusa czy może być objawem czegoś innego?

Dzień dobry, czy brak węchu i smaku, może być tylko objawem koronawirusa? Czy mogło mi przewiać zatoki podczas mycia okien w sobotę? Nie mam kataru, ale mam uczucie lekko zatkanego nosa i słyszę jakbym mówiła przez nos, od dwóch dni czuje ociężałą głowę i zanim zaczęłam brać leki przeciwbólowe to odczuwałam ból i pulsowanie głowy w okolicach czoła. Dodatkowo straciłam węch i smak, bardzo się boję ,że może być to objaw koronawirusa mimo, iż staram się bardzo przestrzegać zasad higieny. Nie mam gorączki, ani żadnych innych objawów, bardzo się boję, że węch i smak mi nigdy nie wrócą, dodatkowo niektórzy straszą ,że mogę mieć guza mózgu i to może być powodem moich objawów, dodatkowo się tym nakręcam i niepokoje, bardzo proszę o pomoc.
Zapraszam na wizytę. COVID19 rozpoznaje się po wykonaniu testów diagnostycznych, na które skierowanie wydaje lekarz rodzinny.
Utrata węchu i smaku jest na tyle charakterystyczna ze w dobie covidu w przypadku cech infekcji dróbv oddechowych w piejrwszej kolejności myślimy o covidzie. Przed pandemią nie pamiętam ani jednego pacjenta który zgłaszałby utratę węchu i smaku.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi