2022-07-27

Czy bolesność podczas owulacji może być spowodowana niedoleczonym zapaleniem przydatków?

Zawsze wiedziałam kiedy następuje u mnie dzień owulacji, bo pobolewał mnie jajnik, jednak ból nie był intensywny i nie trwał dłużej niż 2 dni. W poprzednim miesiącu miałam bardzo bolesne jajeczkowanie z lewego jajnika do tego stopnia, że nie byłam w stanie się wyprostować. W tym miesiącu to się powtórzyło również z lewej strony. Owulacja z prawego jajnika też ostatnimi czasy boli bardziej, ale nie aż tak, jak z tego drugiego. Byłam leczona na zapalenie przydatków, jednak leki nie pomogły, a usg transwaginalne oraz przez powłoki brzuszne nic nie wykazuje. Czy możliwe, że to przez niedoleczone zapalenie? Po antybiotkach (doustne, czopki i globulki) nie czuję różnicy, a podbrzusze mnie pobolewa. Lekarz nie był do końca pewny, czy to może być to.

Przebyte zapalenie przydatków może być jedną z przyczyn, ale prawdopodobne są również inne powody Pani dolegliwości. Rozważyć proszę powtórną konsultację ginekologiczną ze szczegółowym badaniem ultrasonograficznym oraz ewentualne poszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne, w tym endokrynologiczne.
Proszę zastosować leki przeciwbólowe z grupy NLPZ
Proszę zastosować leki przeciwbólowe z grupy NLPZ
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4