Czy bolesność podczas owulacji może być spowodowana niedoleczonym zapaleniem przydatków?

Zawsze wiedziałam kiedy następuje u mnie dzień owulacji, bo pobolewał mnie jajnik, jednak ból nie był intensywny i nie trwał dłużej niż 2 dni. W poprzednim miesiącu miałam bardzo bolesne jajeczkowanie z lewego jajnika do tego stopnia, że nie byłam w stanie się wyprostować. W tym miesiącu to się powtórzyło również z lewej strony. Owulacja z prawego jajnika też ostatnimi czasy boli bardziej, ale nie aż tak, jak z tego drugiego. Byłam leczona na zapalenie przydatków, jednak leki nie pomogły, a usg transwaginalne oraz przez powłoki brzuszne nic nie wykazuje. Czy możliwe, że to przez niedoleczone zapalenie? Po antybiotkach (doustne, czopki i globulki) nie czuję różnicy, a podbrzusze mnie pobolewa. Lekarz nie był do końca pewny, czy to może być to.

Przebyte zapalenie przydatków może być jedną z przyczyn, ale prawdopodobne są również inne powody Pani dolegliwości. Rozważyć proszę powtórną konsultację ginekologiczną ze szczegółowym badaniem ultrasonograficznym oraz ewentualne poszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne, w tym endokrynologiczne.
Proszę zastosować leki przeciwbólowe z grupy NLPZ
Zalecana stacjonarna konsultacja ginekologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi