Czy ból przy zażywaniu medroksyprogesteronu jest normalny?

Dostałam lek medroksyprogesteron na wywołanie miesiączki. Średnio co drugi cykl miesiączka się nie pojawia - jeden cykl wystepuje prawidłowo w 28 dniu, kolejny nie pojawia się terminowo. Zalecono mi w okolicach 40 dnia cyklu wywoływać ją medroksyprogesteronem. Zazwyczaj nie odczuwałam żadnego bólu przy zażywaniu tego leku, a tym razem od drugiej tabletki boli mnie podbrzusze i jajnik. Czy to normalny objaw i boli, gdyż zbliża się miesiączka czy mógł się np. utworzyć torbiel ?

Proszę wykonać badanie USG.
Dolegliwości bólowe brzucha w okresie są typowe.
Bez oceny ultrasonograficznej nie można wykluczyć pojawienia się torbieli w obrębie jajnika. Zaburzenia miesiączkowania warto poddać dalszej diagnostyce ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki hormonalnej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5969
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi