Czy ból piersi może wskazywać na zaburzenia hormonalne?

Mam usuniętą macicę z jajowodami i trzonem, ale pozostały jajniki. Od jakiegoś czasu bolą mnie obydwie piersi - czy to może być związane z zaburzeniami hormonalnymi? Poziomu hormonów jeszcze nie badałam, ale w USG piersi, które robiłam 3 miesiące temu wyszły liczne torbiele w obu piersiach.

Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Proszę umówić konsultację ginekologiczną. Stan po usunięciu macicy, w szczególności z pozostawieniem jajników wymaga okresowej konsultacji ginekologicznej z dokładnym badaniem ultrasonograficznym. Dolegliwości ze strony piersi najprawdopodobniej mają związek z obecnością i czynnością hormonalną jajników, wobec czego warto zasięgnąć porady ginekologa-endokrynologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi