2022-04-25

Czy ból piersi może wskazywać na zaburzenia hormonalne?

Mam usuniętą macicę z jajowodami i trzonem, ale pozostały jajniki. Od jakiegoś czasu bolą mnie obydwie piersi - czy to może być związane z zaburzeniami hormonalnymi? Poziomu hormonów jeszcze nie badałam, ale w USG piersi, które robiłam 3 miesiące temu wyszły liczne torbiele w obu piersiach.

Proszę umówić konsultację ginekologiczną. Stan po usunięciu macicy, w szczególności z pozostawieniem jajników wymaga okresowej konsultacji ginekologicznej z dokładnym badaniem ultrasonograficznym. Dolegliwości ze strony piersi najprawdopodobniej mają związek z obecnością i czynnością hormonalną jajników, wobec czego warto zasięgnąć porady ginekologa-endokrynologa.

Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Endokrynolog w Dąbrowie Górniczej Endokrynolog w Katowicach Endokrynolog w Bielsku-Białej Endokrynolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Endokrynolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4