Czy beta hCG 5 tygodni po łyżeczkowaniu nadal może się utrzymywać na tym poziomie jak u mnie?

Dnia 23.10.2020 miałam wykonane łyżeczkowanie macicy ze względu na to, że poroniłam. Ciąża bezzarodkowa, łyżeczkowanie odbyło się w 11 tygodniu ciąży. Nie znam bety hCG z tamtego czasu. Mój cykl trwa 30 dni. 10 dni po zabiegu łyżeczkowania współżyliśmy z mężem, używając prezerwatywy Durex zakupionej w aptece. Zaczęłam lekko krwawić po stosunku, więc postanowiliśmy, że nie będziemy więcej współżyć aż do następnego cyklu (krwawienie trwało dwa dni). 18.11. miałam zrobione USG - torbiel na jajniku, pani doktor powiedziała, że pewnie zniknie w czasie miesiączki i mam się zbadać ponownie 5-7 dnia miesiączki. To normalne i powszechne zjawisko. Musiałam wyjechać służbowo, ale nie zaniedbałam USG, wykonałam je u innego doktora, prywatnie. Miesiączkę dostałam z 24.11. na 25.11. w nocy. USG miałam robione 30.11. USG wykazało skrzep krwi w macicy, w miejscu łyżeczkowania. Żadnych torbieli. Doktor kazał zrobić mi test na poziom hormonu beta HcG. Poziom wyszedł 13,5. Po dwóch dniach kolejny test krwi wykazał 11,2. Doktor oświadczył mi, że poroniłam po raz drugi, ale ja w to raczej nie wierzę. W kraju, w którym mieszkam (nie Polska) jest to powszechna metoda na ściąganie kasy w szpitalach prywatnych (każdy test, wizyta u lekarza kosztuje). Mój mąż, który jest technikiem radiologii zapewniał mnie, że ciąża jest niemożliwa (mąż ma duże problemy z jakością nasienia, współżyliśmy jeden raz, z prezerwatywą). Moje pytanie to czy beta HcG 5 tygodni po łyżeczkowaniu nadal może się utrzymywać na tym poziomie jak u mnie? Czy mimo tego, że nadal była na takim poziomie mogłam dostać miesiączki? Czy to faktycznie było poronienie? Chciałabym też wiedzieć, jak do owulacji ma się torbiel? Czy nie powstaje poprzez zaburzenia owulacji? Miesiączkę miałam 32 dni po łyżeczkowaniu, zwykłą. Nic mnie nie bolało, krwi było tak jak zwykle, okres trwał tyle co zwykle. Nie daje mi to spokoju. Wiem, że różne guzy również zwiększają poziom bHcG.
Przyczyny podwyższonego poziomu beta HCG mogą być różne. Proszę skontaktować się z ginekologiem.
interpretując informacje przekazane w wiadomości najprawdopodobniej poziom hcg spadał po poronieniu 11 tyg. ciąży.
Dzień dobry,
Wynik beta-hcg może wynikać zarówno z niecałkowitego spadku po łyżeczkowaniu, jak i z powodu kolejnej ciąży. Sugeruję kolejne, kontrolne badanie stężenia beta-hcg celem określenia tendencji.
Powstawanie torbieli jajnika pośrednio związane jest z cyklem i może być związane z nieprawidłową owulacją.
Trudno mi ustosunkować się do wszystkich Pani pytań bez możliwości zebrania odpowiedniego wywiadu. W razie dalszych wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi