Czy badanie pieprzyków dermatoskopem jest wiarygodne?

Od ponad 20 lat mam na nodze pieprzyk - 2mm, ciemny. W ciągu lat kontroluję swoje pieprzyki regularnie (mam ich dużo, a z wiekiem coraz więcej). Pół roku temu zauważyłam, że nieznacznie się powiększył. Byłam u dermatologa na badaniu dermatoskopem, ale lekarz ocenił, że zmiana nie jest podejrzana. Od około tygodnia obserwuje wokół tego pieprzyka jakby zasinienie, które się utrzymuje. Oczywiście ponownie wybrałam się do dermatologa, który wykonał dermatoskopię i ponownie ocenił, że pieprzyk nie jest w żaden sposób podejrzany. Czy takie badanie jest wiarygodne? Skąd w takim razie ta "otoczka"? 

Przy ponownej wizycie kontrolnej u dermatologa proszę zadać wszystkie powyższe pytania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Warszawie Pieprzyki w Katowicach Pieprzyki w Dąbrowie Górniczej Pieprzyki w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z