Czy aparat samoligaturujący jest lepszy od aparatów tradycyjnych?

Chcę założyć sobie aparat na zęby (mam 24 lata), mam stwierdzoną wadę klasy ll- tyłozgryz z podgrupą pierwszą, czyli zbyt dużym wychyleniem siekaczy górnych. Nastawiłam się na ten tradycyjny metalowy aparat, a ortodonta, u którego byłam na pierwszej konsultacji powiedział, że jeżeli chodzi o moją wadę nie ma konieczności przepłacać na inny, bo tym też uzyskam dobry efekt. Jednak w dniu kiedy miałam go zakładać stwierdził, że założymy aparat samoligaturujący, bo jest lepszy oraz ma delikatniejsze i krótsze działanie - nie zgodziłam się. Dodatkowo usłyszałam, że tych zwykłych, tradycyjnych aparatów nie zakłada się osobom dorosłym, a większość moich znajomych ma właśnie ten zwykły i są zadowoleni. Czytałam o aparatach samoligaturujących i zdania są podzielone, dlatego bardziej przychylna jestem tradycyjnemu aparatowi. Stąd moje pytanie czy aparat samoligaturujący faktycznie jest lepszy? Nie chodzi o to, iż nie ma w nim ligatur tylko klamerki, bo ligatury mi nie przeszkadzają. Czy przy tej wadzie, którą mam stwierdzoną, zwykły aparat może nie dać porządnych efektów?

Dzień dobry, w celu dokładnej oceny należy skontaktować się z ortodontą na bezpośredniej (osobistej) wizycie. Warto również wykonać badania 3D uzębienia w celu dopasowania odpowiedniego aparatu/nakładki korygującej - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z