Czy antykoncepcja ma wpływ na wrażliwość szyjki macicy?

Czy wrażliwa szyjka macicy (krwawienia podczas stosunku) może być spowodowana antykoncepcją hormonalną? Mam wszczepiony implant antykoncepcyjny. Dodam, że miałam robioną cytologię 2 miesiące temu i wszystko było w porządku.

Jednym z głównych działań nieporządanych tej metody antykoncepcji są nieregularne krwawienia z dróg rodnych o różnym nasileniu. Nie są one związane jednak bezpośrednio z szyjką macicy, a są krwawieniami czynnościowymi. Pojawianie się krwawień bezpośrednio po stosunku sugeruje ewentualne poszerzenie diagnostyki szyjki macicy. Podstawowe badanie cytologiczne z racji na stosunkowo niewielką czułość nie zawsze daje jednoznaczną odpowiedź. Proponuję poszerzenie diagnostyki.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi