Czy antykoncepcja ma wpływ na wrażliwość szyjki macicy?

Czy wrażliwa szyjka macicy (krwawienia podczas stosunku) może być spowodowana antykoncepcją hormonalną? Mam wszczepiony implant antykoncepcyjny. Dodam, że miałam robioną cytologię 2 miesiące temu i wszystko było w porządku.

nie powinna mieć wpływu
Nie.
Jednym z głównych działań nieporządanych tej metody antykoncepcji są nieregularne krwawienia z dróg rodnych o różnym nasileniu. Nie są one związane jednak bezpośrednio z szyjką macicy, a są krwawieniami czynnościowymi. Pojawianie się krwawień bezpośrednio po stosunku sugeruje ewentualne poszerzenie diagnostyki szyjki macicy. Podstawowe badanie cytologiczne z racji na stosunkowo niewielką czułość nie zawsze daje jednoznaczną odpowiedź. Proponuję poszerzenie diagnostyki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi