Czy antybiotyki działają na wcześniej przyjętą antykoncepcję?

Czy jeśli wieczorem wzięłam antybiotyk, wpływa on na działanie tabletki antykoncepcyjnej, którą przyjęłam ok. 5-6 godzin wcześniej? Stosunek był we wtorek rano, w ciągu dnia się okazało, że muszę brać antybiotyk, dlatego wzięłam go wieczorem. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne i wtedy była to 5 tabletka z blistra. Czy istnieje ryzyko ciąży? Antykoncepcja wzieta 14:00, a pierwszy antybiotyk o 19-20.

Tabletka przyjęta na kilka godzin przed zastosowaniem antybiotyku uległa wchłonięciu, ale dla zachowania skuteczności antykoncepcyjnej konieczne jest regularne stosowanie kolejnych tabletek, których wchłanianie i metabolizm może pod wpływem zastosowanego antybiotyku ulec zaburzeniu. Proszę zastosować w bieżącym cyklu dodatkowe metody antykoncepcji.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Gliwicach Dermatolog w Częstochowie Dermatolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi