Czy amniopunkcja może się mylić co do płci dziecka?

W 16-tym tygodniu ciąży miałam robioną amniopunkcji. Wynik: prawidłowy kariotyp żeński. Kilka tygodni temu lekarze musieli zrobić cesarkę i tu moje zdziwienie, miała być dziewczynka, a mam synka, który urodził się bardzo chory. Czy amniopunkcja może się mylić co do płci dziecka? Mój synek walczył o życie, po 3 godzinach zmarł. Miał nierozwinięte płuca, w ciąży lekarz prowadzący ciążę stwierdził bezwodzie praktycznie od początku ciąży. Dziecko miało wadę układu moczowego, powiększony pęcherz, po urodzeniu lekarze stwierdzili brak pęcherza moczowego, nerkę polistyczną, druga nerka z poszerzeniem. Nóżki konsko szpotowe. Lekarz prowadzący ciążę stwierdził, że dziecko obumrze i nie dożyje 5 miesiąca ciąży, nigdzie do szpitala przez tego lekarza nie byłam kierowana, w celu ratowania mojego dziecka, kazał czekać aż dziecko nie będzie żyło. Zmieniłam lekarza. Skierował mnie do szpitala, podawali sterydy na rozwinięcie płuc, niestety to nic nie pomogło. Dzwoniłam do laboratorium i tam mi pani kierownik powiedziała, że płyn był bardzo słabej jakości i to nie jest błąd w zapisie tylko ten wynik mógł być mój, a nie dziecka. A z płynu owodniowego bada się dziecko, a nie matkę.
jest to rozmowa nie na pisanie, potrzebowałbym więcej informacji o sytuacji i wyjaśnię wszystko. Pozdrawiam
Wyjaśnienie tego problemu podała Pani kierownik laboratorium. Materiał, który został pobrany w drodze amniopunkcji pochodził od Pani - stąd kariotyp żeński, a nie od dziecka. Błędny wynik jest spowodowany nieprawidłowym pobraniem materiału.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi