Czy amniopunkcja może się mylić co do płci dziecka?

W 16-tym tygodniu ciąży miałam robioną amniopunkcji. Wynik: prawidłowy kariotyp żeński. Kilka tygodni temu lekarze musieli zrobić cesarkę i tu moje zdziwienie, miała być dziewczynka, a mam synka, który urodził się bardzo chory. Czy amniopunkcja może się mylić co do płci dziecka? Mój synek walczył o życie, po 3 godzinach zmarł. Miał nierozwinięte płuca, w ciąży lekarz prowadzący ciążę stwierdził bezwodzie praktycznie od początku ciąży. Dziecko miało wadę układu moczowego, powiększony pęcherz, po urodzeniu lekarze stwierdzili brak pęcherza moczowego, nerkę polistyczną, druga nerka z poszerzeniem. Nóżki konsko szpotowe. Lekarz prowadzący ciążę stwierdził, że dziecko obumrze i nie dożyje 5 miesiąca ciąży, nigdzie do szpitala przez tego lekarza nie byłam kierowana, w celu ratowania mojego dziecka, kazał czekać aż dziecko nie będzie żyło. Zmieniłam lekarza. Skierował mnie do szpitala, podawali sterydy na rozwinięcie płuc, niestety to nic nie pomogło. Dzwoniłam do laboratorium i tam mi pani kierownik powiedziała, że płyn był bardzo słabej jakości i to nie jest błąd w zapisie tylko ten wynik mógł być mój, a nie dziecka. A z płynu owodniowego bada się dziecko, a nie matkę.
jest to rozmowa nie na pisanie, potrzebowałbym więcej informacji o sytuacji i wyjaśnię wszystko. Pozdrawiam
Wyjaśnienie tego problemu podała Pani kierownik laboratorium. Materiał, który został pobrany w drodze amniopunkcji pochodził od Pani - stąd kariotyp żeński, a nie od dziecka. Błędny wynik jest spowodowany nieprawidłowym pobraniem materiału.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi