Czy 3 tygodnie po operacji mogę pić alkohol?

Jestem po operacji wyrostka robaczkowego z powikłaniami, takimi jak rozlane zapalenie otrzewnej. Perforowany wyrostek robaczkowy, ropnie międzypętlowe. Leczenie, laparotomia, ewakuacja ropni międzypętlowych, wycięcie wyrostka robaczkowego, drenaż otrzewnej. Operacja była 7 grudnia. Zbliża się sylwester, mam 25 lat, jestem 2 tygodnie po operacji, czuje się dobrze, dopiero 29 grudnia będę miał ściągnięte szwy. Moje pytanie brzmi czy mogę pić alkohol, jeżeli tak to w jakich ilościach i jaki gatunek alkoholu?
W Pana przypadku - biorąc po uwagę bardzo ciężki stan w jakim znajdował się Pan 2 tygodnie temu - zalecam powstrzymanie się od spożywania jakiegokolwiek alkoholu.
zalecam nie picie alkoholu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi