Czy 3 tygodnie po operacji mogę pić alkohol?

Jestem po operacji wyrostka robaczkowego z powikłaniami, takimi jak rozlane zapalenie otrzewnej. Perforowany wyrostek robaczkowy, ropnie międzypętlowe. Leczenie, laparotomia, ewakuacja ropni międzypętlowych, wycięcie wyrostka robaczkowego, drenaż otrzewnej. Operacja była 7 grudnia. Zbliża się sylwester, mam 25 lat, jestem 2 tygodnie po operacji, czuje się dobrze, dopiero 29 grudnia będę miał ściągnięte szwy. Moje pytanie brzmi czy mogę pić alkohol, jeżeli tak to w jakich ilościach i jaki gatunek alkoholu?
W Pana przypadku - biorąc po uwagę bardzo ciężki stan w jakim znajdował się Pan 2 tygodnie temu - zalecam powstrzymanie się od spożywania jakiegokolwiek alkoholu.
zalecam nie picie alkoholu
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi