Czarne prążki pod paznokciem palca stopy - czy to może być czerniak?

Odkąd pamiętam na dwóch paznokciach u stop (na prawej i lewej stopie jest to paznokieć obok palucha, wskazujący) znajdują się cienkie, czarne prążki (2-3 na każdym). Paznokcie są rozwarstwione, nie bolą, wygląda to jak krew pod paznokciem. Nie zwiększają się od kilku lat (mam 30 lat). Regularnie robię dermatoskopię (mam jasną karnację i dużo znamion), jednak samych paznokci niestety nie pokazywałam dotąd lekarzowi. Czy to może być czerniak pod paznokciem?
Proszę pokazać paznokcie lekarzowi podczas konsultacji dermatologicznej.
Proszę się zgłosić do dermatologa.
Należy pokazać dermatologowi.
Konieczna konsultacja dermatologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi