Czarna plama po ugryzieniu meszka.

Przedwczoraj ugryzła mnie meszka - przydarzyło mi się to pierwszy raz w życiu i niestety rozdrapałem ranę. Ugryzienie nastąpiło na nodze i boli nawet przy chodzeniu. Zostało to potraktowane spray'em dezynfekującym, ale dopiero po kilku godzinach. Dodatkowo miejsce ugryzienia przyjęło czarny kolor (czarna powierzchnia jest dość twarda) i ma średnicę 1 cm. Na jednym z forów przeczytałem, że czarna plama w miejscu ugryzienia jest niepokojąca. Chciałbym się zapytać, co ona właściwie oznacza i czy picie wapna/używanie maści lub żelu wystarczy, by rana się zagoiła?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi