Codzienne nawroty wzdęć - o czym to może świadczyć?

Mam problem ze wzdęciami. Mam pracę siedząca, jednak gdy miałam urlop, przez całe dwa tygodnie w domu ani razu nie spotkałam się ze wzdęciami. Od poniedziałku wróciłam do pracy i znów się zaczęło. Codziennie rano mam wzdęty brzuch, mimo że nie jem na kolację powodujących wzdęć posiłków. W ciągu dnia także staram się unikać takich produktów. Dodam, że choruje na cukrzycę typu 2 i biorę tabletki.

Siedzący tryb życia/charakter pracy, dieta, przyjmowane leki mogą mieć wpływ na opisywane zaburzenia. Przed wdrożeniem zaleceń dotyczących diagnostyki i leczenia potrzebne jest zebranie szczegółowego wywiadu, przeprowadzenie badania fizykalnego. Wskazana wizyta kontrolna u lek.rodz., który ukierunkuje dalsze postępowanie. Warto byłoby też dokładnie omówić dietę z dietetykiem.
Zapraszam na konsultację - zlecimy dodatkowe badania, poszerzymy wywiad oraz włączymy leczenie - pozdrawiam specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Wskazana diagnostyka i wizyta w PLR.
może świadczyć o zaburzeniach gastrycznych, zalecam wizyte u gastroenterologa
Wskazana konsultacja gastroenterologiczna, po której lekarz zleci ewentualne badania dodatkowe.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10028
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi