2022-02-09

Co zrobić jeżeli przez pomyłkę przyjęłam 2 tabletki antykoncepcyjne?

26 stycznia zaczęłam stosować kolejne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. 8 lutego miałam wziąć 14 tabletkę z blistra - i tak zrobiłam, ale następnego dnia (9.02) pomyliłam się i spojrzałam dość pochopnie, że nie przyjmowałam dzień wcześniej tej tabletki (pomyliło mi się, ponieważ biorę zgodnie z dniami tygodnia które widnieją z tyłu blistra). Z tego też powodu postąpiłam zgodnie z ulotką tak, jakbym nie brała 08.02 tabletki - 9 lutego, więc przyjęłam dwie równocześnie. Po głębszym analizowaniu, zauważyłam jednak, że 08.02. przyjęłam normalnie tabletkę i 09.02 przyjęłam dwie. Stąd moje pytanie - w jaki sposób mam postąpić przy skończeniu opakowania (zabraknie mi przecież tej jednej tabletki, którą powinnam wziąc 21 dnia przed 7-dniową przerwą) - mam zrobić przerwę po 20 dniach stosowania, czy zachować ciągłość przy braniu nie robiąc tej przerwy? Czy wziąć 21 tabletkę z nowego blistra i dopiero wówczas odstawić je na 7 dni? Co mam zrobić?

Konsultacja z ginekologiem prowadzącym, który przepisał antykoncepcję
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie