Co zrobić, gdy lekko odklei się plaster antykoncepcyjny?

Stosuje plastry antykoncepcyjne Evra. Brzegi odkleiły się 2 mm (nie z każdej strony plastra). Czy mam przykleić nowy? Czy po prostu zostawić?
Proszę pozostawić plaster. Może Pani ewentualnie zabezpieczyć odklejający się brzeg plastrem do opatrunków.
Nie powinno mieć to znaczenia. Przed naklejeniem należy dobrze umyć skórę, jak sytuacja będzie się powtarzała to należy zmienić miejsce przyklejania plastra.
Niewielkie odwarstwienie się plastra nie powinno mieć wpływu na jego skuteczność. Jeśli jednak odwarstwienie się pogłębia lub dochodzi do niego często proszę rozważyć zmianę miejsca gdzie Pani nakleja plaster lub całkowite przejście na inną metodę antykoncepcji hormonalnej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi