2023-12-26

Co w takiej sytuacji zrobić? Czy plastry zachowywały w tym czasie jakąkolwiek skuteczność?

Zaczęłam stosowanie plastrów antykoncepcyjnych. 2 tydzień, pierwszy dzień zaczęłam we wtorek i od tamtej pory zmieniam plastry we wtorek wieczorem, lecz przeczytałam na forach, że powinno się je nosić 7 dni i zmienić.8. dnia. 

Proszę skonsultować się z lekarzem, który przepisał Pani antykoncepcję.
Dzień dobry, ważne jest, aby stosować plastry antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ od tego zależy ich skuteczność. Plastry antykoncepcyjne zazwyczaj wymienia się raz w tygodniu przez trzy tygodnie, a następnie obowiązuje tygodniowa przerwa. Jeśli zaczęła Pani stosować plastry i zmienia je co tydzień we wtorek wieczorem, to wydaje się, że robi Pani to prawidłowo. Ważne jest, aby każdy plaster był noszony przez dokładnie 7 dni.

Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości stosowania metody antykoncepcyjnej, zalecam konsultację ze specjalistą ginekologiem. Specjalista po osobistej konsultacji będzie mógł udzielić dokładniejszych wskazówek i upewnić się, że stosuje Pani metodę antykoncepcyjną prawidłowo. Proszę pamiętać, aby dbać o regularność stosowania plastra i przestrzegać zaleceń, aby zapewnić sobie maksymalną skuteczność antykoncepcji.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4