Co powoduje występowanie mięczaka zakaźnego na penisie?

Mój partner ma zdiagnozowanego mięczaka zakaźnego na penisie. Zastanawiam się jaka mogła być droga zarażenia. Nie używał cudzych ręczników ani rzeczy osobistych. Mieszka ze mną ,a ja nie mam tego wirusa. W saunie hotelowej byliśmy 3 miesiące temu i też miał swój recznik, będąc tam w bieliźnie. Nie goli się w miejscach intymnych. Czy pojawienie się choroby na genitaliach oznacza zdradę?

Do transmisji wirusa dochodzi poprzez bezpośredni kontakt ze skórą na której znajdują się zmiany lub poprzez dotykanie lub używanie wspólnych przedmiotów, warto aby partner przetestował się również w kierunku innych chorób przenoszonych drogą płciową ( HIV, kiła itp)
Nie sposób ustalić gdzie dokładnie partner się zaraził, mięczak zakaźny szerzy się drogą kontaktową.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Ginekolog w Warszawie Wenerolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi