Co powinnam zbadać jeżeli obawiam się listeriozy?

Wczoraj zjadłam przed przypadek 1/3 ogórka kiszonego z lodówki. W trakcie jedzenia zdałam sobie sprawę, że jest już zepsuty (dodatkowo woda po ogórkach miała brzydki zapach). Bardzo boję się zarażenia jakie mogłam spowodować - czy grozi mi listerioza? Co powinnam zbadać? Jestem w 28 TC.

Spożywanie pokarmów nieświeżych, zepsutych lub niejasnego pochodzenia nie jest wskazane, w szczególności w ciąży. Proszę obserwować swój stan zdrowia w kolejnych godzinach i dniach pod kątem ewentualnego zatrucia pokarmowego i w przypadku wystąpienia objawów zgłosić się do lekarza.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Krakowie Ciąża w Warszawie Ciąża w Katowicach Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi