Co oznacza mały przyrost w badaniu BETA HCG?

Ostatnia miesiączka wystąpiła 17 kwietnia, a 13 maja test ciążowy wyszedł pozytywny. 17 maja i 19 maja robiłam badania BETA HCG, ale w laboratorium powiedzieli, że przyrost jest za mały. Mam za sobą 2 ciąże pozamaciczne. Czy jest sens powtarzać jeszcze BETA HCG? Co może oznaczać niski przyrost w tym badaniu? Kiedy udać się do ginekologa? Z tego, co pamiętam na USG widać coś dopiero gdy wynik HCG wynosi powyżej 1000.

Zbyt niski przyrost może świadczyć o nieprawidłowym rozwoju ciąży. Najlepiej wykonać ponowne badania w odstępie 48 godzin i udać się do lekarza celem interpretacji wyników oraz wykonania badania z USG. pozdrawiam
Niewielki przyrost stężenia beta-hcg może oznaczać nieprawidłowy rozwój zarodka. Wskazana może w związku z tym być kolejna kontrola stężenia beta-hcg i konsultacja ginekologiczna ze szczegółowym badaniem ultrasonograficznym.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi