Co można zrobić w wypadku bardzo silnych nieustających bólów kręgosłupa?

Czy przy bardzo zaawansowanych 2 kręgozmykach (II stopnia) w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i w odcinku szyjnym kręgosłupa u 80 letniego seniora, można bez konsekwencji chorobowych oraz bez powikłań wykonywać masaż rozluźniający mięśnie dookoła kręgosłupa? Jeśli przyjmiemy założenie, że mięśnie stanowią zwłaszcza dla kręgów chorego kręgosłupa jakby gorset mięśniowy zapobiegający wysunięciu się kręgów, to gdy mięśnie te dookoła kręgosłupa będziemy rozluźniać, rozciągać przez masaż, to gorset mięśniowy nie będzie już tak mocno trzymać kręgów, zwłaszcza tych "uciekających" i kręgi te cofać się będą do tyłu, mocniej uciskając na zakończenia nerwowe, powodując tym samym jeszcze większy ból. Czy tak może być, pod względem medycznym? W tym wypadku masaż kręgosłupa jest wskazany? Jeśli nie wskazane jest masowanie kręgosłupa w tym konkretnym wypadku, to jaką rehabilitację można zastosować? Ból jest tak duży, że nie pozwala gimnastykować się.

należy wykonać diagnistykę np. rezonans magnetyczny , wskazana konsultacja neurologiczna
Wskazana opieka neurologiczna i ortopedyczna oraz konsultacja w Poradni Leczenia Bólu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Fizjoterapeuta w Częstochowie Fizjoterapeuta w Opolu Ból pleców w Bielsku-Białej Ból pleców w Krakowie Ból pleców w Gdańsku Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta w Krakowie Fizjoterapeuta w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi