Co może powodować opóźnienie miesiączki?

Mam 51 lat, moje cykle miesiączkowe zawsze trwały 25-28 dni. W okresie owulacji zawsze miałam małe plamienie, tak było również w tym miesiącu, ale okres spóźnia mi się już 6 dni, co może być tego przyczyną?

Przyczyn zaburzeń miesiączkowania jest bardzo dużo, najłatwiej jest wykluczyć ciążę wykonując test ciążowy. Niezależnie od wyniku warto umówić konsultację ginekologiczną z badaniem usg i ewentualnym rozszerzeniem diagnostyki hormonalnej jeśli będzie taka konieczność.
Proszę wykonać test ciążowy, gdyby okazał się negatywny to najprawdopodobniej przyczyną opóźnienia miesiączki są zaburzenia poziomu hormonów.Wtedy trzeba wykonać oznaczenie poziomu tych hormonów.
Być może wchodzi Pani w okres menopauzy. Wskazana konsultacja z ginekologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi