Co może powodować opóźnienie miesiączki?

Mam 51 lat, moje cykle miesiączkowe zawsze trwały 25-28 dni. W okresie owulacji zawsze miałam małe plamienie, tak było również w tym miesiącu, ale okres spóźnia mi się już 6 dni, co może być tego przyczyną?

Przyczyn zaburzeń miesiączkowania jest bardzo dużo, najłatwiej jest wykluczyć ciążę wykonując test ciążowy. Niezależnie od wyniku warto umówić konsultację ginekologiczną z badaniem usg i ewentualnym rozszerzeniem diagnostyki hormonalnej jeśli będzie taka konieczność.
Proszę wykonać test ciążowy, gdyby okazał się negatywny to najprawdopodobniej przyczyną opóźnienia miesiączki są zaburzenia poziomu hormonów.Wtedy trzeba wykonać oznaczenie poziomu tych hormonów.
Być może wchodzi Pani w okres menopauzy. Wskazana konsultacja z ginekologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi