Co może powodować huczenie w głowie i następujący po nim ból głowy?

Chciałabym spytać z czego mogą wynikać następujące dolegliwości. Mojej 78-letniej mamie od ok. tygodnia bardzo huczy w głowie, hałas jest nieznośny, potrafi wybudzić ze snu i trwa zazwyczaj ok. godzinę lub dwie. Po tym jak buczenie ustanie, pojawia się ból głowy, gdy przejdzie, głowa cały czas ćmi i tak jest do następnego dnia lub nocy, gdy wszystko znowu zaczyna się od tego dokuczliwego hałasu. Mama twierdzi, że hałas pojawia się w jednej półkuli, natomiast ból w drugiej. Dodam, że mama leczy się m.in. na padaczkę, cukrzycę i serce. Wizyta u neurologa jest już umówiona, ale chciałabym wiedzieć czy to może być coś poważnego i czy konieczna jest tu szybsza interwencja.

W opisanym przypadku wymagana jest stacjonarna wizyta u lekarza rodzinnego do czas ustalonej wizyty u neurologa. Lekarz rodzinny na wizycie wykona badanie przedmiotowe i oceni czy Pańska mama wymaga szybkiej interwencji - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Katowicach Okulista w Krakowie Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Bielsku-Białej Okulista w Poznaniu Okulista w Warszawie Okulista w Łodzi Okulista w Lublinie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4507
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12249
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z