Co może powodować częste wzdęcia brzucha u 40 latka?

Po niektórych pokarmach brzuch wygląda jak owalna piłka. Nie spożywam alkoholu. Z nałogów są tylko kawa i papierosy. Nic mnie nie boli.

Wskazana wizyta u lekarza-niezbędne zebranie szczegółowego wywiadu, przeprowadzenie badania fizykalnego i ustalenie wówczas dalszego postępowania.
zalecam wykonanie usg jamy brzusznej ewentualnie gastroskopi i kolonoskopii.
nieprawidłowa dieta może dawać takie objawy. zalecam usg jamy brzusznej
Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną celem pełnego badania fizykalnego oraz wskazane jest wykonanie USG jamy brzusznej
Zalecam wizytę osobistą u lekarza rodzinnego celem dokładnego badania podmiotowego oraz przedmiotowego, na tej podstawie będzie można ewentualnie poszerzyć diagnostykę wzdęć o badania dodatkowe.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2733
Pytań zadanych
przez pacjentów
6935
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi