Co może być przyczyną spóźniającego się okresu?

3 tygodnie temu miałam drugą dawkę szczepionki Pfizer, dziś mija 35 dzień cyklu, a moja miesiączka się spóźnia tydzień. Nie współżyłam z chłopakiem, więc to nie może być ciąża, do tej pory miałam dość regularne cykle. Co może być przyczyną? Dodam,że bardzo boję się nieplanowanej ciąży, więc każda niepewność Wolę rozwiać.

przyczyn może być wiele, należy sprawdzić poziom hormonów w odpowiedniej fazie cyklu
zaburzenia hormonalne, infekcja, stres moga zaburzac miesiączkę
Różne moga być powody zaburzenia cyklu. Należy udac się do lekarza ginekologa, celem konsultacji.
Jest wiele przyczyn mogących spowodować nieregularność cyklu. Obserwujemy opóźnienie miesiączki po szczepieniu co nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
Często po szczepieniu pojawiać się może przejściowa nieregularność jednakże jest jeszcze wieli innych przyczyn zaburzeń miesiączkowania. Jeśli wyklucza Pani ciążę i jeśli miesiączka nie pojawi się w najbliższych dniach samoistnie rozważyć proszę konsultację ginekologiczną z badaniem usg. Wskazane może być również rozszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi