Co może być przyczyną spóźniającego się okresu?

3 tygodnie temu miałam drugą dawkę szczepionki Pfizer, dziś mija 35 dzień cyklu, a moja miesiączka się spóźnia tydzień. Nie współżyłam z chłopakiem, więc to nie może być ciąża, do tej pory miałam dość regularne cykle. Co może być przyczyną? Dodam,że bardzo boję się nieplanowanej ciąży, więc każda niepewność Wolę rozwiać.

przyczyn może być wiele, należy sprawdzić poziom hormonów w odpowiedniej fazie cyklu
zaburzenia hormonalne, infekcja, stres moga zaburzac miesiączkę
Różne moga być powody zaburzenia cyklu. Należy udac się do lekarza ginekologa, celem konsultacji.
Jest wiele przyczyn mogących spowodować nieregularność cyklu. Obserwujemy opóźnienie miesiączki po szczepieniu co nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
Często po szczepieniu pojawiać się może przejściowa nieregularność jednakże jest jeszcze wieli innych przyczyn zaburzeń miesiączkowania. Jeśli wyklucza Pani ciążę i jeśli miesiączka nie pojawi się w najbliższych dniach samoistnie rozważyć proszę konsultację ginekologiczną z badaniem usg. Wskazane może być również rozszerzenie diagnostyki o badania laboratoryjne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3833
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9307
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi