Co mogę zrobić, żeby pozbyć się trądziku?

Mam trądzik, lek nie zadziałał, przejście na dietę też nie pomaga. Ginekologicznie jest w porządku, endokrynologicznie w porządku, hormony w normie, badania okej, kosmetolog rozkłada ręce, bo żaden zabieg nie przynosi efektów. Trądzik nie znika. Co jeszcze mogę zrobić? Ponownie iść po antybiotyk? Wprowadzić bardziej restrykcyjną dietę?

Proszę porozmawiać z ginekologiem o antykoncepcji hormonalnej o działaniu antyandrogenowym. Prawidłowe wartości stężeń hormonów nie wykluczają ich wpływu na cefę.
Próbowała Pani leków z grupy retinoidów na zlecenie dermatologa ?
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi