Chciałabym zatrzymać okres na kilka miesięcy, czy jest taka możliwość ?

Chciałabym zatrzymać okres na kilka miesięcy, czy jest taka możliwość ?
Zalecam skonsultowanie się z ginekologiem w tej sprawie. Tabletki, zawierające hormony są w stanie przesunąć termin kolejnego krwawienia miesięcznego. Niemniej jednak, naturalną, fizjologiczną metodą na kilkumiesięczne (9) zatrzymanie okresu jest zajście w ciążę.
Tak. Można zastosować leki o takim działaniu i całkowicie zatrzymać miesiączkowanie na dłuższy czas, efekt ten można uzyskać na kilka sposobów stosując preparaty antykoncepcyjne. Proszę jednak w pierwszej kolejności umówić wizytę ginekologiczną celem oceny ewentualnych przeciwskazań do takiej terapii. W razie wątpliwości zapraszam do wstępnej telekonsultacji.
Istnieje możliwość brania tabletek antykoncepcyjnych bez robienia przerw lub przyjmowania tzw. tabletek placebo, ale i tak najlepiej żeby o takim postępowaniu zadecydował ginekolog prowadzący
Tak oczywiście jest taka możliwość, kwalifikuje do niej ginekolog.
Proszę skontaktować się z ginekologiem w tej sprawie.
Tak.
Tak oczywiście, są do tego specjalne leki. Jednak za nim to Pani zrobi warto skonsultować się z lekarzem czy nie ma jakichś przeciwskazań.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi