Chciałabym zatrzymać okres na kilka miesięcy, czy jest taka możliwość ?

Chciałabym zatrzymać okres na kilka miesięcy, czy jest taka możliwość ?
Zalecam skonsultowanie się z ginekologiem w tej sprawie. Tabletki, zawierające hormony są w stanie przesunąć termin kolejnego krwawienia miesięcznego. Niemniej jednak, naturalną, fizjologiczną metodą na kilkumiesięczne (9) zatrzymanie okresu jest zajście w ciążę.
Tak. Można zastosować leki o takim działaniu i całkowicie zatrzymać miesiączkowanie na dłuższy czas, efekt ten można uzyskać na kilka sposobów stosując preparaty antykoncepcyjne. Proszę jednak w pierwszej kolejności umówić wizytę ginekologiczną celem oceny ewentualnych przeciwskazań do takiej terapii. W razie wątpliwości zapraszam do wstępnej telekonsultacji.
Istnieje możliwość brania tabletek antykoncepcyjnych bez robienia przerw lub przyjmowania tzw. tabletek placebo, ale i tak najlepiej żeby o takim postępowaniu zadecydował ginekolog prowadzący
Tak oczywiście jest taka możliwość, kwalifikuje do niej ginekolog.
Proszę skontaktować się z ginekologiem w tej sprawie.
Tak.
Tak oczywiście, są do tego specjalne leki. Jednak za nim to Pani zrobi warto skonsultować się z lekarzem czy nie ma jakichś przeciwskazań.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi