Brak okresu przez zaburzenia odżywiania

Od 4 miesięcy nie mam okresu, co związane jest z zaburzeniami odżywiania. Kilka lat temu miałam podobną sytuację, jednak po przepisaniu tabletek hormonalnych przez ginekologa, okres wrócił. Jestem na etapie leczenia zaburzeń. Czy teraz również mogłabym uzyskać poprzez telekonsultację receptę na podobny lek?
Niezbędne jest dokładne przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Należy uwzględnić wiele czynników mogących mieć wpływ na problem zdrowotny, który Panią spotkał. Należy również ocenić stan Pani odżywienia, obliczyć BMI, itd.. "Uzyskanie recepty na podobny lek" - tak, ale po wnikliwej konsultacji.
Wymaga Pani przeprowadzenia konsultacji lekarskiej, wtedy zostanie wybrane odpowiednie leczenie
Oczywiście podczas konsultacji telefonicznej uzyska Pani receptę na antykoncepcję hormonalną, o której Pani wspomina. Należy jednak pamiętać, iż preparat ten nie wyleczy przyczyny, dla której od kilku miesięcy nie występuje u Pani miesiączka. Krwawienie występujące podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jest jedynie "krwawieniem z odstawienia" a nie prawidłową miesiączką.
Oczywiście może Pani uzyskać receptę na antykoncepcję hormonalną jednak zwróciłbym się osobiście do ginekologa celem wykonania diagnostyki oraz ustalenia przyczyny tego stanu.
Dzień dobry,
W pierwszej kolejności wymaga Pani wnikliwej diagnostyki endokrynologicznej celem ustalenia przyczyny, a następnie dobrania odpowiedniego leczenia. Nieprawidłowe leczenie może skutkować trwałymi zaburzeniami miesiączkowania i płodności.
tak, można mozna otrzymac leki poprzez telekonsultacje
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi