Brak okresu przez zaburzenia odżywiania

Od 4 miesięcy nie mam okresu, co związane jest z zaburzeniami odżywiania. Kilka lat temu miałam podobną sytuację, jednak po przepisaniu tabletek hormonalnych przez ginekologa, okres wrócił. Jestem na etapie leczenia zaburzeń. Czy teraz również mogłabym uzyskać poprzez telekonsultację receptę na podobny lek?
Niezbędne jest dokładne przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Należy uwzględnić wiele czynników mogących mieć wpływ na problem zdrowotny, który Panią spotkał. Należy również ocenić stan Pani odżywienia, obliczyć BMI, itd.. "Uzyskanie recepty na podobny lek" - tak, ale po wnikliwej konsultacji.
Wymaga Pani przeprowadzenia konsultacji lekarskiej, wtedy zostanie wybrane odpowiednie leczenie
Oczywiście podczas konsultacji telefonicznej uzyska Pani receptę na antykoncepcję hormonalną, o której Pani wspomina. Należy jednak pamiętać, iż preparat ten nie wyleczy przyczyny, dla której od kilku miesięcy nie występuje u Pani miesiączka. Krwawienie występujące podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jest jedynie "krwawieniem z odstawienia" a nie prawidłową miesiączką.
Oczywiście może Pani uzyskać receptę na antykoncepcję hormonalną jednak zwróciłbym się osobiście do ginekologa celem wykonania diagnostyki oraz ustalenia przyczyny tego stanu.
Dzień dobry,
W pierwszej kolejności wymaga Pani wnikliwej diagnostyki endokrynologicznej celem ustalenia przyczyny, a następnie dobrania odpowiedniego leczenia. Nieprawidłowe leczenie może skutkować trwałymi zaburzeniami miesiączkowania i płodności.
tak, można mozna otrzymac leki poprzez telekonsultacje

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi