Brak miesiączki i negatywne testy ciążowe. Czy wykonać test ponownie?

Piszę, gdyż nie jestem pewna czy wynik testu ciążowego był prawidłowy. 7 listopada uprawiałam seks, chłopak ten miał prezerwatywę ale byłam pijana i nie pamiętam kiedy ściągnął. Nie mam bardzo regularnych miesiączek, ale miałam zazwyczaj w podobnym czasie. 18 listopada zrobiłam test ciążowy (bo z moich obliczeń wynikało że kilka dni wcześniej powinien zacząć się okres) wyszedł negatywny, 19 listopada rano też zrobiłam i wyszedł negatywny. Na pewno był dobrze zrobiony. Aktualnie 26 listopada, okresu nie mam 2 tygodnie odkąd powinien się pojawić. Nie wiem co zrobić. Wykonać test ponownie? Czy ten brak miesiączki oznacza ciążę, czy może być spowodowany czymś innym np. stresem albo zażywaniem furaginum przez kilka dni po teście. Poszłabym do ginekologa, ale nie mam 18 lat. Nie wiem co zrobić, nie mogę być w ciąży.
potrebuję zadać Pani jeszcze kilka pytań, proszę o kontakt
Dzień dobry,
Proszę wykonać w laboratorium test ciążowy z krwi - beat-hcg. Jest czulszy. Po uzyskaniu wyniku proszę umówić wizytę ginekologiczną celem omówienia wyniku i ustalenia dalszego postępowania. Jeśli wynik będzie ujemny proszę porozmawiać z ginekologiem i rozważyć zastosowanie skuteczniejszej antykoncepcji.
Proszę skontaktować się z ginekologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi