Brak krwawienia podczas przyjmowania tabletek placebo - czy rozpocząć nowe opakowanie zgodnie z planem?

Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne i obecnie kończę 2 opakowanie. Przyjęłam dzisiaj (czwartek) drugą tabletkę placebo i nadal nie dostałam krwawienia. W sobotę powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Czy jeśli krwawienie się nie pojawi w ogóle lub pojawi dopiero w piątek/sobotę to powinnam zacząć nowe opakowanie?

Jeśli ma Pani wątpliwości w zakresie ciąży to należy w pierwszej kolejności wykonać badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi celem jej wykluczenia. W przypadku niektórych preparatów istnieje prawdopodobieństwo, że krwawienia z odstawienia będą bardzo skąpe lub całkowicie nieobecne. Warto omówić to podczas najbliższej wizyty ginekologicznej.
Należy zacząć kolejne opakowanie zgodnie z harmonogramem, czasami tak się zdarza, że krwawienie miesiączkowe na tabletkach nie występuje

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi