2022-03-24

Brak krwawienia podczas przyjmowania tabletek placebo - czy rozpocząć nowe opakowanie zgodnie z planem?

Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne i obecnie kończę 2 opakowanie. Przyjęłam dzisiaj (czwartek) drugą tabletkę placebo i nadal nie dostałam krwawienia. W sobotę powinnam rozpocząć nowe opakowanie. Czy jeśli krwawienie się nie pojawi w ogóle lub pojawi dopiero w piątek/sobotę to powinnam zacząć nowe opakowanie?

Jeśli ma Pani wątpliwości w zakresie ciąży to należy w pierwszej kolejności wykonać badanie stężenia gonadotropiny kosmówkowej we krwi celem jej wykluczenia. W przypadku niektórych preparatów istnieje prawdopodobieństwo, że krwawienia z odstawienia będą bardzo skąpe lub całkowicie nieobecne. Warto omówić to podczas najbliższej wizyty ginekologicznej.
Należy zacząć kolejne opakowanie zgodnie z harmonogramem, czasami tak się zdarza, że krwawienie miesiączkowe na tabletkach nie występuje
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4