Bóle głowy nasilające się przy kichaniu i schylaniu

Od 4 miesięcy mam bóle głowy praktycznie codziennie, nasilają się przy kichaniu i schylaniu. Na początku byłem u laryngologa z zatokami, zdjęcie zatok nic nie wykazało. Później od lekarza rodzinnego dostałem leki na nadciśnienie i przeciwzapalne, niestety nie zachowałem opakowań. Ciśnienie rano mam od 120-130, wieczorem 150-160. Głowa boli niezależnie czy ciśnienie jest w normie czy wysokie. Po miesiącu leczenia bez skutku udałem się na badanie krwi. Wyniki wszystkie w normie: markery, pełna morfologia wraz z tarczycą (od 4 lat leczę się na nadczynność tarczycy, biorę Thyrozol 2,5 mg), wątrobowe. Później poszedłem do kardiologa, który wykonał echo serca i EKG, właściwie niewiele mi powiedział i pomógł. Następnie udałem się do neurologa, badanie nic nie wykazało, ale dał namiary na polecanego kardiologa, ten wykonał badanie dopplerowskie żył - wszystko w porządku, ponowne echo serca i ponownie nic nie wykryte. Przepisał nowe leki na nadciśnienie - minął miesiąc, a ciśnienie nic się nie zmienia, rano dalej od 120 do 130 a wieczorem od 150 do 160. W międzyczasie byłem jeszcze u okulisty, ale wada się nie powiększyła (nadal + 2, 2,5), a także zrobiłem tomografię głowy wraz z kontrastem, która żadnych nieprawidłowości nie wykazała. Jak poleżę chwile z zamkniętymi oczami to ból powoli przechodzi. Ogólnie leżąc, nawet oglądając telewizor ból zawsze jest mniejszy. Jakie badania powinienem jeszcze wykonać i gdzie nadal szukać przyczyn bólu głowy. Gdzie szukać pomocy?
Zajmuję się leczeniem nadciśnienia tętniczego, pacjenci dializowani których leczyłem miewają ciśnienia tętnicze powyżej skali standardowego aparatu, a nawet tym pacjentom udało się ciśnienia unormować.
Proszę zgłosić się do poradni leczenia bólu głowy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi