Bóle głowy nasilające się przy kichaniu i schylaniu

Od 4 miesięcy mam bóle głowy praktycznie codziennie, nasilają się przy kichaniu i schylaniu. Na początku byłem u laryngologa z zatokami, zdjęcie zatok nic nie wykazało. Później od lekarza rodzinnego dostałem leki na nadciśnienie i przeciwzapalne, niestety nie zachowałem opakowań. Ciśnienie rano mam od 120-130, wieczorem 150-160. Głowa boli niezależnie czy ciśnienie jest w normie czy wysokie. Po miesiącu leczenia bez skutku udałem się na badanie krwi. Wyniki wszystkie w normie: markery, pełna morfologia wraz z tarczycą (od 4 lat leczę się na nadczynność tarczycy, biorę Thyrozol 2,5 mg), wątrobowe. Później poszedłem do kardiologa, który wykonał echo serca i EKG, właściwie niewiele mi powiedział i pomógł. Następnie udałem się do neurologa, badanie nic nie wykazało, ale dał namiary na polecanego kardiologa, ten wykonał badanie dopplerowskie żył - wszystko w porządku, ponowne echo serca i ponownie nic nie wykryte. Przepisał nowe leki na nadciśnienie - minął miesiąc, a ciśnienie nic się nie zmienia, rano dalej od 120 do 130 a wieczorem od 150 do 160. W międzyczasie byłem jeszcze u okulisty, ale wada się nie powiększyła (nadal + 2, 2,5), a także zrobiłem tomografię głowy wraz z kontrastem, która żadnych nieprawidłowości nie wykazała. Jak poleżę chwile z zamkniętymi oczami to ból powoli przechodzi. Ogólnie leżąc, nawet oglądając telewizor ból zawsze jest mniejszy. Jakie badania powinienem jeszcze wykonać i gdzie nadal szukać przyczyn bólu głowy. Gdzie szukać pomocy?
Zajmuję się leczeniem nadciśnienia tętniczego, pacjenci dializowani których leczyłem miewają ciśnienia tętnicze powyżej skali standardowego aparatu, a nawet tym pacjentom udało się ciśnienia unormować.
Proszę zgłosić się do poradni leczenia bólu głowy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi