Ból piersi - pojawiał się przed okresem, a teraz jest w środku cyklu

Od wczoraj bolą mnie obydwie piersi po bokach od strony pach. Nie jest to ciągły ból - czuje go jedynie przy delikatnym nacisku. Dodam ze moje cykle są 35 dniowe, a aktualnie jestem w 23 dniu cyklu. Zazwyczaj miewałam taki ból po boku lewej piersi jedynie przed okresem. O czym mogą świadczyć te bóle? Może być to objaw okresu? A może ciąży? Kilka dni temu nasienie znalazło się na moich wargach sromowych.
Proszę koniecznie wykonać USG piersi. Jeśli wcześniej było już robione takie badanie - należy pamiętać o zabraniu poprzednich wyników na wizytę.
Dolegliwości mają najpewniej podłoże hormonalne i ustąpią samoistnie. Gdyby jednak utrzymywały się przez najbliższe kilka dni, proszę zgłosić się do lekarza.
doelgliwości związane są ze zmianami hormonalnymi, są skuteczne leki , które poprawią komfort Pani życia ( zniwelują opisywane dolegliwości)
Czy potrafi Pani przeprowadzić "samobadanie" piersi, czy kontroluje się Pani w trakcie cyklu, jeżeli nie, to proszę się zwrócić do ginekologa, lekarza rodzinnego po szkolenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi