Ból piersi - pojawiał się przed okresem, a teraz jest w środku cyklu

Od wczoraj bolą mnie obydwie piersi po bokach od strony pach. Nie jest to ciągły ból - czuje go jedynie przy delikatnym nacisku. Dodam ze moje cykle są 35 dniowe, a aktualnie jestem w 23 dniu cyklu. Zazwyczaj miewałam taki ból po boku lewej piersi jedynie przed okresem. O czym mogą świadczyć te bóle? Może być to objaw okresu? A może ciąży? Kilka dni temu nasienie znalazło się na moich wargach sromowych.
Proszę koniecznie wykonać USG piersi. Jeśli wcześniej było już robione takie badanie - należy pamiętać o zabraniu poprzednich wyników na wizytę.
Dolegliwości mają najpewniej podłoże hormonalne i ustąpią samoistnie. Gdyby jednak utrzymywały się przez najbliższe kilka dni, proszę zgłosić się do lekarza.
doelgliwości związane są ze zmianami hormonalnymi, są skuteczne leki , które poprawią komfort Pani życia ( zniwelują opisywane dolegliwości)
Czy potrafi Pani przeprowadzić "samobadanie" piersi, czy kontroluje się Pani w trakcie cyklu, jeżeli nie, to proszę się zwrócić do ginekologa, lekarza rodzinnego po szkolenie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi