Biegunki, a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie dotyczące biegunki i przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Co jeśli w drugi dzień pierwszego tygodnia biegunka nastąpiła 2 godziny od zażycia tabletki, a ja nie wzięłam zapasowej tabletki z nowego blistra w ten sam lub następny dzień? W kolejne dni tabletki brałam normalnie. Czy powinnam przerwać przyjmowanie tabletek, poczekać na krwawienie i zacząć brać tabletki jeszcze raz, rozpocząć nowe opakowanie? Czy w przypadku nie wchłonięcia tabletek jest różnica pomiędzy biegunką, a półmiękkim luźnym stolcem?
Powinna Pani przyjąć wszystkie tabletki z opakowania , nie należy przerywać w połowie, gdyż zaburzy to Pani własna gospodarkę hormonalną.
Proszę nie przerywać przyjmowania tabletek, proszę stosować je do końca opakowania normalnie.
Proszę przyjmować tabletki zgodnie z planem.
Nie należy z tego powodu odstawiać tabletek.
Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek do końca opakowania. Spadek skuteczności antykoncepcji jest istotny w przypadku silnej biegunku z licznymi luźnymi stolcami. Pojedynczy luźny stolec z regułu nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi