Biegunki, a przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Mam pytanie dotyczące biegunki i przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Co jeśli w drugi dzień pierwszego tygodnia biegunka nastąpiła 2 godziny od zażycia tabletki, a ja nie wzięłam zapasowej tabletki z nowego blistra w ten sam lub następny dzień? W kolejne dni tabletki brałam normalnie. Czy powinnam przerwać przyjmowanie tabletek, poczekać na krwawienie i zacząć brać tabletki jeszcze raz, rozpocząć nowe opakowanie? Czy w przypadku nie wchłonięcia tabletek jest różnica pomiędzy biegunką, a półmiękkim luźnym stolcem?
Powinna Pani przyjąć wszystkie tabletki z opakowania , nie należy przerywać w połowie, gdyż zaburzy to Pani własna gospodarkę hormonalną.
Proszę nie przerywać przyjmowania tabletek, proszę stosować je do końca opakowania normalnie.
Proszę przyjmować tabletki zgodnie z planem.
Nie należy z tego powodu odstawiać tabletek.
Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek do końca opakowania. Spadek skuteczności antykoncepcji jest istotny w przypadku silnej biegunku z licznymi luźnymi stolcami. Pojedynczy luźny stolec z regułu nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi