Biała plamka na pieprzyku. Czy można go zdrapać?

Mam pieprzyka z dzieciństwa. Jest on ciemny, wypukły i ma włos. Zauważyłam na nim małą białą plamę tu przy skórze. Byłam u dermatologa i zbadał pieprzyka. Lekarz stwierdził, że wszystko w porządku. Mówił, że pieprzyk się złuszcza dlatego jest biała kropka. Czy to prawda? Kilkanaście lat temu jako nastolatka zadrapałam go. Czy coś grozi poważnego?

Proszę stosować się do zaleceń lekarskich.
Mimo wszystko lepiej go nie drapać , jeśli ma się złuszczyć to sam to zrobi.
Proszę obserwować zmianę
Proszę obserwować zmianę, w przypadku wątpliwosci zalecana konsultacja dermatologa
proszę nie zdrapywać i zgłosić się do dermatologa
nie zalecam zdrapywać, prosze umowić się do dermatologa
Proszę zaufać dermatologowi.
Nie należy zdrapywać zmian barwnikowych.
W przypadku wystąpienia niepojących objawów np. powiększanie się pieprzyka, zmiana charakteru zmiany itp. należy skonsultować się z dermatologiem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi