Astygmatyzm i ból oczu przy skupianiu wzroku

Nie wiem gdzie mam szukać pomocy, dlatego postanowiłam prosić o poradę tutaj. Mój syn 6 letni ma stwierdzony astygmatyzm. Nosi okulary. Jednak problemy z oczami towarzyszą Nam bardzo często. Ja wiem ze bajki i telefon sa nie wskazane dla dzieci ale mamy takie czasy ze dziecko chce obejrzeć ulubiona bajke badz zagrac w jedna gre. U Nas o ile oglądanie bajek w telewizorze jest ok tak np granie w gre od razu kończy sie gaszeniem ekranu bo bola oczy. Ukladamy puzzle i w momencie skupiania wzroku bola oczy. Konsultowałam to z dwoma okulistami. Obaj potwierdzili astygmatyzm. Na moje obawy uslyszalam tylko tyle ze przy astygmatyzmie tak juz jest. Mam wpuszczac ektin i ewentualnie zabak jak bedzie problem z oczami nawracal. Ale ja sie boje ze za chwile zacznie sie szkola a jak Syn skupia wzrok na czytaniu to mowi ze oczy bola. Dzieci wsrod znajomych z astygmatyzmem funkconuja normalnie. Co u Nas moze byc nie tak? Blagam o podpowiedz sprawdze kazda rzecz. Jestesmy pod stala opieka okulisty, wizyty kontrolne sa co jakiś czas wiec badania wzroku sa robione.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi