Astygmatyzm i ból oczu przy skupianiu wzroku

Nie wiem gdzie mam szukać pomocy, dlatego postanowiłam prosić o poradę tutaj. Mój syn 6 letni ma stwierdzony astygmatyzm. Nosi okulary. Jednak problemy z oczami towarzyszą Nam bardzo często. Ja wiem ze bajki i telefon sa nie wskazane dla dzieci ale mamy takie czasy ze dziecko chce obejrzeć ulubiona bajke badz zagrac w jedna gre. U Nas o ile oglądanie bajek w telewizorze jest ok tak np granie w gre od razu kończy sie gaszeniem ekranu bo bola oczy. Ukladamy puzzle i w momencie skupiania wzroku bola oczy. Konsultowałam to z dwoma okulistami. Obaj potwierdzili astygmatyzm. Na moje obawy uslyszalam tylko tyle ze przy astygmatyzmie tak juz jest. Mam wpuszczac ektin i ewentualnie zabak jak bedzie problem z oczami nawracal. Ale ja sie boje ze za chwile zacznie sie szkola a jak Syn skupia wzrok na czytaniu to mowi ze oczy bola. Dzieci wsrod znajomych z astygmatyzmem funkconuja normalnie. Co u Nas moze byc nie tak? Blagam o podpowiedz sprawdze kazda rzecz. Jestesmy pod stala opieka okulisty, wizyty kontrolne sa co jakiś czas wiec badania wzroku sa robione.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi