Antybiotyk, a antykoncepcja - jak długo dodatkowo się zabezpieczać?

Stosuje antykoncepcję hormonalną. 24 grudnia zakończyłam brać antybiotyk, a 4 stycznia ma wystąpić u mnie krwawienie. Czy po jego zakończeniu nadal będzie koniecznie stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatyw?
Jeśli przyjmuje Pani antykoncepcję hormonalną zgodnie informacją zawartą w ulotce, to dodatkowe zabezpieczenie nie jest wymagane. Antybiotykoterapia nie ma wpływu na stosowanie antykoncepcji.
Antybiotykoterapia nie ma wpływu na antykoncepcję.
antybiotykoterapia raczej nie wpływa na skuteczność leków antykoncepcyjnych.
Antybiotykoterapia co do zasady nie ma wpływu na antykoncepcję.
dodatkowe zabezpieczenie nie jest wymagane

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi