Półpasiec – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, przy problemach z półpaścem, nawet w 15 minut!

Diagnozowanie półpaśca

skorzystaj z wygodnej konsultacji lekarskiej online

Masz gorączkę oraz odczuwasz osłabienie? Na twoim ciele widoczna jest pęcherzykowata wysypka? Być może masz półpaśca, czyli chorobę zakaźną, która wymaga odpowiedniego leczenia. Zdarza się również półpasiec oczny, który niewłaściwie leczony może doprowadzić nawet do uszkodzenia narządu wzroku.

Zakażenie tą chorobą jest szczególnie niebezpieczne dla osób z osłabioną odpornością oraz kobiet w ciąży, wówczas półpasiec może mieć naprawdę ciężki przebieg i długofalowe powikłania.

 

W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów należy więc skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub dermatologiem (można to zrobić również online). 

Jak leczyć półpasiec?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego z lekarzy oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym lekarzem.
  • Z lekarzem możesz skonsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
  • Po eWizycie otrzymasz od lekarza eReceptę lub L4.
  • eReceptę zrealizujesz w każdej aptece, podając swój PESEL i 4‑cyfrowy kod recepty.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak uniknąć zakażenia półpaścem?

Najlepszą metodą zapobiegania jest szczepienie ochronne. Odpowiednio powinna zachowywać się również osoba chora, która musi unikać kontaktu z tymi osobami, które nie chorowały wcześniej.

Jak długo trwa choroba jaką jest półpasiec?

Od wystąpienia pierwszych objawów aż do całkowitego wyleczenia może minąć nawet 4 tygodnie, przy czym okres wylęgania to zazwyczaj około 2 tygodnie.

Jak leczy się półpaśca?

Leczenie obejmuje m.in. przyjmowanie leków przeciwwirusowych, przy czym będę one najskuteczniejsze wtedy, gdy zostaną podane jak najwcześniej. Chorym dokucza też ból, dlatego często przyjmują oni również preparaty mające na celu go łagodzić.

Dlaczego trzeba unikać drapania wysypki?

Drapanie rzadko pozwala uśmierzyć ból, doprowadza jednak do podrażnienia skóry i roznoszenia bakterii po ciele. Skutkuje także wolniejszym i trudniejszym gojeniem się ran.

Jakie mogą być główne powikłania po półpaścu?

Powikłania po chorobie mogą być poważne i w skrajnych przypadkach choroba ta powoduje nawet zapalenie mózgu czy upośledzenie słyszenia.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę