Psycholog
Umów wizytę
O nas

Psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji.

Kształcenie w kierunku uzyskania certyfikatu psychoterapeuty podjąłem w Fundacji Rozwoju Terapii Rodzin "na Szlaku" w Krakowie pod kierownictwem naukowym prof. Bogdana de Barbaro. Szkolenie to posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałem, i nadal mam okazję zdobywać, pracując zarówno w poradni zdrowia psychicznego, jak i w szpitalu psychiatrycznym. Miejsca pracy pozwoliły mi na zdobycie sporych pokładów wiedzy klinicznej na temat różnego rodzaju zaburzeń oraz sposobu funkcjonowania człowieka i jego psychiki. Zdobycie różnorodnych doświadczeń w tychże miejscach dało mi możliwość niejednokrotnie dostrzec cierpienie, jakie przeżywa pacjent znajdujący się w kryzysie psychicznym, ale też mogłem zobaczyć ulgę jaką osiąga dzięki psychoterapii, co motywuje mnie do dalszego rozwoju i podtrzymuje chęć pomagania drugiemu człowiekowi.

W ramach zdobywania nowych doświadczeń miałem okazję pracować zarówno z pacjentem indywidualnym, jak i prowadzić terapię grupową. Pracowałem z osobami uzależnionymi, cierpiącymi na depresję, zaburzenia emocjonalne, zaburzenia snu, z osobami przeżywającymi żałobę po stracie oraz wieloma innymi. Praca w szpitalu psychiatrycznym umożliwiła mi także obserwację oraz poznanie specyfiki pracy z osobami cierpiącymi na schizofrenię, zaburzenia osobowości, choroby afektywne, etc.

Jestem także członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii PTP, a swoją pracę z pacjentem poddaję regularnej superwizji.

W swojej pracy staram się koncentrować nie tylko na pomocy jednostce, ale także na przyjrzeniu się i udzieleniu pomocy całej rodzinie, gdyż uważam, że problem jednostki ma również ogromny wpływ na jej relacje z otoczeniem, a szczególnie z członkami rodziny. Staram się w każdym przypadku, po omówieniu problemu pacjenta i uzyskaniu jego zgody, poddać członków jego rodziny psychoedukacji na temat jego stanu i funkcjonowania. Uważam, że świadomość problemu pacjenta wśród rodziny często pozwala na zwiększenie efektywności jego psychoterapii, a samo wsparcie najbliższych ma dla niego ogromne znaczenie.

W gabinecie prowadzę:

- konsultacje psychologiczne,

- terapię indywidualną,

- terapię par/małżeństw/rodzin.

Pracuję również w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lublińcu, gdzie prowadzę darmowy punkt konsultacyjny. Z punktu może skorzystać każda osoba indywidualna, jak również rodzina czy małżeństwo, która spotkała się z różnego rodzaju trudnościami i chciałaby zasięgnąć porady specjalisty. Punkt jest otwarty dla każdego, nie tylko dla osób jakkolwiek związanych z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Serdecznie zapraszam!

Nasi specjaliści
Mgr Mateusz Korzekwa
psychoterapeuta
umów wizytę

Usługi

Interwencja kryzysowa
50 min · 150 zł
Pacjent indywidualny - konsultacja
50 min · 150 zł
Pacjent indywidualny - terapia
50 min · 120 zł
Rodzina/para/małżeństwo - konsultacja
90 min · 200 zł
Rodzina/para/małżeństwo - terapia
75 min · 180 zł

Opinie o placówce

brak opinii o placówce

Galeria

Nasze placówki
Dane kontaktowe
brak
Dane kontaktowe
brak
brak