Dyskopatia – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach dyskopatii, bez wychodzenia z domu!

Skuteczne leczenie dyskopatii oraz jej profilaktyka

zasięgnij porady medycznej online

Dyskopatia jest przewlekłą chorobą kręgosłupa obejmującą tzw. dyski z których jest on zbudowany. Obecnie jest to choroba cywilizacyjna wynikająca z ograniczonej aktywności fizycznej większości osób oraz wad postawy powstających podczas długotrwałej pracy przy biurku.

Dodatkowe czynniki ryzyka przy dyskopatii to m.in. słabe mięśnie brzucha oraz odcinka lędźwiowego, nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń fizycznych oraz brak składników odżywczych, które budowałyby silny narząd ruchu.

 

Zdecydowanie największą rolę w leczeniu dyskopatii odgrywa fizjoterapia, a po ustąpieniu dolegliwości bólowych odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Aby dowiedzieć się, jakie ćwiczenia będą najlepsze, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, co można zrobić również online.

Jak skonsultować dyskopatię online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym ortopedą lub fizjoterapeutą.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie są wczesne objawy dyskopatii?

We wczesnym stadium choroba może nie dawać żadnych, specyficznych objawów. Ból natomiast pojawia się wtedy, gdy zmiana jest bardziej zaawansowana.

Jakie inne dolegliwości może powodować dyskopatia?

Dyskopatia może oddziaływać na wiele narządów wewnętrznych, w tym m.in. tych związanych z przewodem pokarmowym. Wówczas najczęstsze symptomy to m.in. bóle brzucha, nudności oraz uczucie niepełnego wypróżniania.

Jakie leki stosuje się przy dyskopatii?

Schorzeniu często towarzyszy uciążliwy ból, dlatego niezbędne może być wdrożenie preparatów przeciwbólowych. Ich długotrwałe przyjmowanie trzeba jednak skonsultować z lekarzem.

Czy dyskopatia jest całkowicie uleczalna?

Niestety dyskopatia nie cofa się, można jednak zahamować jej postępowanie i nie doprowadzać do nawracania stanów zapalnych.

Jaka jest najlepsza profilaktyka dyskopatii?

Najlepszą metodą zapobiegania jest regularna oraz umiarkowana aktywność fizyczna. Jeśli jednak dyskopatia już się pojawi, wówczas optymalne formy ruchu należy skonsultować z fizjoterapeutą.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z