Ból kolana – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Uzyskaj pomoc przy bólu kolana

skorzystaj z konsultacji lekarza online

Przyczyną bólu kolana może być nie tylko uraz mechaniczny, np. w wyniku uprawiania sportu, ale również różne, często przewlekłe choroby. Dlatego też tak ważna jest diagnostyka lekarska i wczesne rozpoznanie, jaka jest przyczyna tego typu dolegliwości.

 

Samych przyczyn bólu kolana może być wiele, od boreliozy, przez infekcje bakteryjne, aż po dokuczliwe zmiany zwyrodnieniowe pojawiające się wraz z wiekiem. 

Coraz częściej diagnozowane jest też reumatoidalne zapalenie stawów będące chorobą o podłożu autoimmunologicznym.

 

Do jakiego lekarza zgłosić się w przypadku pojawiania się bólu kolana? Pomóc może przede wszystkim ortopeda, a jeśli na podstawie przeprowadzonego wywiadu uzna on, że niezbędna jest dalsza diagnostyka, także ją zleci.

Jak leczyć ból kolana?

Otrzymaj poradę online w kilku krokach:

  • Wybierz specjalistę z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Kiedy może dojść do uszkodzenia łąkotki w kolanie?

Do uszkodzeń łąkotki dochodzi zazwyczaj w skutek uprawiania sportu. U osób starszych uszkodzenia mogą jednak pojawić się również podczas wykonywania zwykłych czynności, np. podczas wstawania.

W jaki sposób borelioza atakuje kolana?

Przyczyną bólu w kolanach może być również borelioza, która atakuje stawy, również kolanowe. Najczęściej dolegliwościom towarzyszy opuchlizna.

Jak diagnozuje się przyczyny bólu kolan?

Podstawą diagnostyki jest wywiad z pacjentem oraz wykonanie dodatkowych badań obrazowych, w tym USG, RTG, tomografem komputerowym lub rezonansem magnetycznym.

Jak objawiają się zmiany zwyrodnieniowe w kolanach?

Zmiany zwyrodnieniowe w kolanach objawiają się bólem, sztywnością oraz trzeszczeniem kolan i nasilają się przede wszystkim przy wykonywaniu codziennych czynności.

Jak leczy się infekcje bakteryjne kolan?

Leczenie infekcji bakteryjnych kolan obejmuje antybiotykoterapię. Niezbędne może być też płukanie kolan.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę