Dutaprostam

Nazwa Produktu Leczniczego
Dutaprostam
Nazwa powszechnie stosowana
Dutasteridum + Tamsulosini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Dutasteridum 0,5 mg + Tamsulosini hydrochloridum 0,4 mg
Podmiot odpowiedzialny
Alvogen Pharma Trading Europe EOOD
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dutaprostam - podstawowe informacje o leku:

Lek Dutaprostam jest specyfikiem, który skutecznie pomaga mężczyznom z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, spowodowanym nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. W przypadku, gdy objawy są już kontrolowane poprzez jednoczesne stosowanie tamsulosyny i dutasterydu, Dutaprostam może być dobrym rozwiązaniem. Lek ten to połączenie dwóch różnych leków, dutasterydu i tamsulosyny, które działają na różnych poziomach. Dutasteryd należy do grupy inhibitorów enzymu 5-alfa-reduktazy, a tamsulosyna do grupy antagonistów receptorów alfa adrenergicznych. Powiększenie gruczołu krokowego może prowadzić do problemów z oddawaniem moczu, takich jak utrudnione oddawanie moczu i częstsze oddawanie moczu, a także zwolnienia i osłabienia przepływu moczu. W skrajnych przypadkach może dojść do całkowitego zablokowania przepływu moczu, co wymaga natychmiastowego rozpoczęcia leczenia. W niektórych przypadkach konieczny jest zabieg chirurgiczny, mający na celu usunięcie gruczołu krokowego lub zmniejszenie jego wielkości. Dutasteryd zmniejsza wytwarzanie dihydrotestosteronu, co powoduje zmniejszenie gruczołu krokowego i złagodzenie objawów. Tamsulosyna zaś działa na mięśnie w obrębie gruczołu krokowego, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. Dzięki Dutaprostam ryzyko ostrego zatrzymania moczu i konieczności interwencji chirurgicznej zostaje zminimalizowane.

Wskazania do stosowania:

Leczenie jest wskazane u pacjentów, u których jednoczesne stosowanie tamsulosyny i dutasterydu w tych samych dawkach pozwala na właściwą kontrolę umiarkowanych do ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. benign prostatic hyperplasia, BPH).

Zmniejszenie ryzyka ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi do ciężkich objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Pliki do pobrania

Dutaprostam  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dutaprostam  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta